4. Endüstri Devriminde Yüksek Katma Değerli Ürünler için Bilimsel Tabanlı ARGE: Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’ndeki DeneyimlerimizUNIV 101 Fen Fakültesi Semineri

Prof. Dr. İsmail Lazoğlu

Prof. Dr. İsmail Lazoğlu Kimdir?

İsmail Lazoğlu, 1989 yılında İTÜ Makine Mühendisliği bölümünden lisans derecesini aldı. Yüksek lisans’ını 1992’de ve doktorasını 1997’de Georgia Institute of Technogy’de tamamladı. University of Illinois at Urbana-Champaign ve Kanada’da University of British Columbia Makine Mühendisliği bölümlerinde doktora-sonrası araştırmacı olarak çalıştı. 2000 yılından bu yana Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. İsmail Lazoğlu kuruculuğunu ve direktörlüğünü yaptığı Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’nde üç temel alanda; İleri Üretim Teknolojileri, Mekatronik / Otomasyon ve Medikal Sistemler alanlarına yoğunlaş yenilikçi projeler yürütülmektedir. Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’nde yürütülen bilimsel ve endüstriyel AR-GE projeler TÜBİTAK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, çok sayıda ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından desteklenmektedir.

Werner Von Siemens Mükemmeliyet Ödülü, TÜBİTAK Teşvik Ödülü, Machine Tool Technology Research Foundation Ödülü, Koç Üniversitesi “Outstanding Faculty” Ödülü gibi farklı ödüller verilen Prof. İsmail Lazoğlu’nun uluslararası dergi, konferans ve kitap bölümlerinde 100’den fazla yayını bulunmaktadır.  Prof. Lazoğlu, Türkiye Yapay Organlar ve Destek Sistemleri Derneği’nin kurucu üyesi, Avrupa Yapay Organlar Derneği’nin ve Uluslararası Üretim Mühendisliği Akademisi (CIRP)’nin üyesidir.

Kayıt olmak için tıklayın.